Pervalka – mažiausia poilsiavietė Kuršių nerijoje, kelionė pėsčiomis nuo jos vieno krašto iki kito trunka mažiau nei pusvalandį. Čia nėra naktinių barų, diskotekų ar panašių pasilinksminimo vietų, tačiau veikia dvi gražiai įrengtos kavinės marių pakrantėje bei kavinė prie žuvies rūkyklos, kurioje galima įsigyti vietinių žvejų pagautos šviežios žuvies. Yra viena maisto bei buities prekių parduotuvėlė. Veikia dviračių nuomos punktas.

Iki švelnaus balto smėlio paplūdimio per vaizdingą pušyną driekiasi 2 km. ilgio kelias. Prie kopų įrengta nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Pliažas čia erdvus, tad jame galima ne tik mėgautis saulės voniomis ar maudytis jūroje, bet ir žaisti įvairius paplūdimio žaidimus. Lietuvos pajūryje dažnai būna vėjuota, tad daugelis poilsiautojų į paplūdimį atvyksta su spec. palapinėmis.

Nors gyvenvietė nedidelė, tačiau labai jauki ir graži – yra išlikusių XIX–XX a. sandūros pastatų, valčių prieplauka, kurioje dažnai apsilanko gulbės, o iš marių grįžtančius žvejus pasitinka būrys žuvėdrų. Pervalka – puiki vasarvietė mėgstantiems uogauti, grybauti bei žvejoti. Norintys aktyvesnio poilsio gali pažintiniu taku nukeliauti į mirusias kopas ar dviračiais nuvykti į kitas Kuršių nerijos gyvenvietes: Juodkrantę (11 km į šiaurę nuo Pervalkos); Preilą (8 km į pietus nuo Pervalkos); Nidą (18 km į šiaurę nuo Pervalkos).